„TopFit Cup 2024“ FUTBALOVÝ TURNAJ KATEGÓRIÍ U7 A U9 NAPÍSAL ĎALŠÍ PRÍBEH + FOTOGALÉRIA

Uplynulý víkend 20.01. – 21.01.2024 sa v športovej hale v Tvrdošíne konal futbalový turnaj kategórií U7 a U9. Naše pozvanie do obidvoch kategórií prijali aj MŠK Námestovo a MFK Dolný Kubín. V sobotu 20.01. odštartovali svoje zápasy najmenší, a to v kategórii U7 za účasti siedmich družstiev. Hralo sa systémom každý s každým 1×13 minút. Celkovo sa odohralo 21 zápasov. Nechýbali pekné futbalové momenty, ale hlavne radosť po strelení každého gólu. Najviac víťazstiev zaznamenalo družstvo TJ Tatran Klin. Víťazmi nakoniec boli všetci zúčastnení a každý si odniesol pamätnú medailu a pohár za účasť. Tréneri taktiež vybrali najlepšieho hráča každého družstva. Motto celého turnaja bolo: „RADOSŤ Z HRY JE
DÔLEŽITEJŠIA AKO VÝSLEDKY“.

Účastníci turnaja U7 podľa víťazných zápasov a mená najlepších hráčov:

1. TJ Tatran Klin: najlepší hráč Zuzana Ganobjaková
  2. MŠK Námestovo: najlepší hráč Juraj Stolár
  3. Oravan Oravská Jasenica: najlepší hráč Patrik Feranec
  4. FK Nižná 1: najlepší hráč Kristián Žuffa
  5. MFK Dolný Kubín: najlepší hráč Martin Hajdúch
  6. FK Nižná 2: najlepší hráč Mateo Rosito
  7. FK Nižná 3: najlepší hráč Šimon Roman Ištók

V nedeľu 21.01. bol na programe turnaj kategórie U9, ktorý bol akýmsi vrcholom celého. víkendu. Hralo sa v dvoch skupinách, hrací čas jedného zápasu bol 13 minút. Divácky záujem bol nad očakávania. Nechýbali napínavé zápasy a družstvá futbalistov do 9 rokov predvádzali oduševnené výkony podporované úžasným publikom, ktoré tvorili najmä rodičia. Emócie sa striedali – radosť z víťazstiev, ale aj slzy porazených. Pre všetkých zúčastnených to bol veľký zážitok.

Konečné poradie v základných skupinách:

SKUPINA A

1. FK Nižná – modrá
  2. MŠK Námestovo – biela
  3. Oravan Oravská Jasenica U9
  4. TJ Tatran Klin
  5. MFK Dolný Kubín

SKUPINA B

1. TJ Oravan Rabča
  2. MŠK Námestovo – žltá
  3. FK Nižná – zelená
  4. Oravan Oravská Jasenica U8
  5. TJ Blatná Habovka

V konečných súbojoch o tretie miesto vyhralo MŠK Námestovo – biela nad MŠK Námestovo – žltá 2:0 a finálový zápas skončil víťazstvom FK Nižná – modrá proti TJ Oravan Rabča v pomere 2:1. Diváci videli v nedeľu spolu 25 zápasov a 83 gólov. Najlepším strelcom sa stal Jakub TomčíkTJ Oravan Rabča11 gólmi. Za najlepšieho brankára bol vyhlásený Benjamín KulošťákFK Nižná – modrá. Ocenení boli tiež najlepší hráči z každého družstva.

Konečné poradie turnaja U9 a mená najlepších hráčov:

1. FK Nižná – modrá: najlepší hráč Jozef Vrabček
  2. TJ Oravan Rabča: najlepší hráč Filip Metes
  3. MŠK Námestovo – biela: najlepší hráč Patrik Vrábeľ
  4. MŠK Námestovo – žltá: Teodor Šutý
  5. Oravan Oravská Jasenica U9: najlepší hráč Jakub Kršák
  6. FK Nižná – zelená: Nela Michtalíková
  7. Oravan Oravská Jasenica U8: najlepší hráč Matej Uhliarik
  8. TJ Tatran Klin: najlepší hráč Mia Laššákoová
  9. MFK Dolný Kubín: najlepší hráč Lukáš Kubiš
  10. TJ Blatná Habovka: najlepší hráč Martin Pilarčík

Na záver patrí veľké poďakovanie hlavnému podporovateľovi turnaja: