MEDZI NAJÚSPEŠNEJŠÍMI ŠPORTOVCAMI ROKA 2023 NIŽNEJ BOLI AJ HRÁČI FK NIŽNÁ

Piatkový večer 26. 01. 2024 patril v Nižnej športovcom. Od 18:00 bolo totiž na programe vyhlasovanie najúspešnejších športovcov za rok 2023. Slávnostné podujatie, ktoré bolo už tradične organizované pod záštitou obce Nižná, Komisie športu a Komisie kultúry pri Obecnom zastupiteľstve Nižná, zaplnilo kinosálu kultúrneho domu nielen športovcami, ktorí čakali na svoje ocenenia. Ocenenia preberali úspešní športovci z rúk Milana Semana, poslanca Obecného zastupiteľstva v Nižnej.

Zastúpenie na slávnostnom večere mali aj futbaloví jednotlivci FK Nižná z kategórií U7, U9, U11, U13, U15 a mužov. Nominovaní boli, ako každoročne, vybratí trénermi jednotlivých kategórií. Teší nás, že hráči získali ocenenia za svoju svedomitú prácu a sú motiváciou pre ostatných rovesníkov. Novinkou bola ANKETA TOP 3, o ktorej rozhodla verejnosť prostredníctvom hlasovania. V prvej TOP 3 sme mali jedno zastúpenie a v TOP 10 sme mali celkovo štyroch zástupcov spomedzi 32 nominovaných. Všetkým ďakujeme za vzornú reprezentáciu FK Nižná, prajeme im veľa športových úspechov v ďalšej kariére a nech sa im splnia všetky športové sny.

Nominovaní a ocenení v jednotlivých kategóriách za FK Nižná

Kategória prípravka U7 – MATIAS ŠTRBÁŇ:
KONEČNÉ PORADIE ANKETA TOP 3 – 17. MIESTO
Dominantný hráč, ktorý sa už vo svojom veľmi mladom veku vydal o kategóriu vyššie. Začiatkom roka si na turnaji TopFit Cup 2023 (v rámci kategórie U7) prevzal cenu za najlepšieho hráča a právom sa zaradil medzi najlepších v kategórii. Hráč, ktorý už v mladom veku dáva futbalu veľa.

Kategória prípravka U9 – ALŽBETA KACHÚT:
KONEČNÉ PORADIE ANKETA TOP 3 – 5. MIESTO

Alžbetka je odhodlaná športovkyňa, ktorá svojou neustálou snahou a usilovnou prácou na tréningoch a zápasoch dosiahla pozíciu ťahúňa v kategórii U9. Jej nebojácna a tvorivá hra je pre trénerov jednou z najcennejších vlastností. Potvrdzuje futbalové pravidlo, že dievčatá do určitého veku majú nad chlapcami navrch.

Kategória prípravka U11 – OLIVER PITÁK:
KONEČNÉ PORADIE ANKETA TOP 3 – 7. MIESTO

Patrí mu obrovská pochvala za vzornú dochádzku na tréningoch aj zápasoch, kde stále ukazuje, aký je pre klub dôležitý. Stal sa kapitánom a z pozície obrancu pravidelne dáva góly. Zúčastnil sa na dvoch výberoch Oravy, kde bol spomedzi 60 chlapcov a dievčat vybraný do 15-členného mužstva a reprezentoval Oravu na kvalitnom turnaji.

Kategória mladší žiaci U13 – JAKUB KAMODY:
KONEČNÉ PORADIE ANKETA TOP 3 – 10. MIESTO

Jakub je hráčom, ktorého by chcel mať každý tréner v mužstve po povahovej aj futbalovej stránke. Nikdy nevynechá tréning, je príkladom pre spoluhráčov a vyniká obrovskou kreativitou. Vekovo síce patrí do kategórie U13, ale väčšinu sezóny odohral dokonca aj za staršiu kategóriu U15, kde patril k najlepším hráčom.

Kategória starší žiaci U15 – VANESA ŠÁLKOVÁ:
KONEČNÉ PORADIE ANKETA TOP 3 – 2. MIESTO

Do akadémie FK Nižná prišla z dievčenského futbalového družstva z Trstenej a veľmi rýchlo zapadla medzi našich hráčov. Vybudovala si prirodzený rešpekt a svojou nesmiernou húževnatosťou sa prepracovala na kapitánku družstva. Okrem trénovania v nižnianskej akadémii začala opäť trénovať v ženskom družstve v Ružomberku, kde by chcela v budúcnosti pôsobiť po skončení základnej školy.

Kategória muži – PETER PŇÁČEK:
KONEČNÉ PORADIE ANKETA TOP 3 – 11. MIESTO

Peter je dlhoročnou oporou zadných radov. Nastupuje na poste obrancu, ale aj v strede poľa. Pôsobil v TJ Tatran Chlebnice a aj ŠK Tvrdošín. Hoci ho túto sezónu pribrzdilo zranenie, patrí k hráčom, ktorí si vzorne plnia tréningové povinnosti a je príkladom pre ostatných. Túto sezónu nastúpil na pohárový zápas pár dní pred operáciou kolena a po operácii sa rýchlo zotavil a bol opäť k dispozícii.

FOTOGALÉRIA