„Topsauna Cup 2024“ DRUHÝ ROČNÍK TURNAJA FUTBALOVÝCH NÁDEJÍ U7 a U11

Posledný februárový víkend 24. – 25. februára 2024 sa konal turnaj s názvom Topsauna Cup 2024. Druhého ročníka halového turnaja kategórie U11, ku ktorej pribudla už aj kategória U7, sa zúčastnilo 16 družstiev z Oravy. V sobotu 24. februára sa v kategórii U11 predstavilo 10 družstiev, ktoré boli rozdelené do 2 skupín a hrací čas 1 zápasu bol 13 minút. V dvoch základných skupinách sa odohralo 20 zápasov a hneď prišli na rad boje o celkové umiestnenie. MFK Dolný Kubín porazil v boji o 3. miesto Oravan Oravská Jasenica U10, a to s výsledkom 5:0. Vo finále narazili na seba TJ Fatran Zázrivá a Oravan Oravská Jasenica U11, kedy v riadnom hracom čase skončil zápas nerozhodne 1:1, a tak prišiel na rad penaltový rozstrel, po ktorom sa tešili z celkového víťazstva hráči TJ Fatran Zázrivá. Najlepším strelcom turnaja sa stal so 7 gólmi Jakub Kriš z Oravan Oravská Jasenica U11 a najlepším brankárom sa stal Mateo Mikušák z MFK Dolný Kubín. Najlepším hráčom turnaja sa stal Lukáš Vojvoda z TJ Fatran Zázrivá. Za najlepších hráčov turnaja vyberali tréneri aj jednotlivých hráčov za každé družstvo.

Motto celého turnaja bolo opäť: „RADOSŤ Z HRY JE DÔLEŽITEJŠIA AKO VÝSLEDKY“.

10. FK Nižná – zelená: najlepší hráč Marko Žuffa

V nedeľu 25. februára mali svoj turnaj najmenší, a to v kategórii U7 za účasti šiestich družstiev. Hralo sa systémom každý s každým 1 x 13 minút súčasne na dvoch ihriskách. Najväčšiu radosť mali hráči po strelení každého gólu, kedy neraz napodobňovali rôznymi kreáciami radosť ako ich vzory zo svetového futbalu. Najviac víťazstiev zaznamenalo družstvo TJ Tatran Klin. Opäť ale boli víťazmi všetci zúčastnení a každý si odniesol pamätnú medailu a pohár za účasť. Tréneri taktiež vybrali najlepšieho hráča každého družstva.