S trénerom U11, Jánom Tomagom, sme sa porozprávali aj o plánoch do budúcna

Ako hodnotíš prebiehajúcu sezónu 2022/23?

Sezónu hodnotím pozitívne. Napriek tomu, že nás na chvíľu pribrzdila pandémia COVID-19, už znova trénujeme a tešíme sa na prvý zápas.

Sú výkony mužstva podľa Tvojho očakávania?

Som spokojný s výsledkami, aj keď vždy to môže byt ešte lepšie, ale všetko chce svoj čas a chlapci sa musia trošku zohrať.

Ako prebieha zimná prestávka v kategórii U11?

Zimná prestávka u nás prebieha klasicky, to znamená, že trénujeme 3x do týždňa. Na tréning chodí 25 detí (čo je asi najviac zo všetkých kategórií), preto sa tešíme, keď opäť vybehneme na ihrisko, keďže telocvičňa je nám niekedy malá. Rád by som spomenul, že sme sa zúčastnili aj halového turnaja v Tvrdošíne, kde sme z 8 účastníkov obsadili pekné 2. miesto. Na tréningoch sa snažíme zameriavať najmä na prvý dotyk, ktorý je vo futbale veľmi dôležitý, a taktiež sa snažíme tréning spríjemniť rôznymi hrami či súťažami, ktoré si chlapci veľmi obľúbili. Pri všetkom, samozrejme, pomáha tréner Peter Obtulovič, s ktorým tvoríme super dvojicu a navzájom sa dopĺňame.

Je vidieť progres v Tvojom tíme?

Áno, progres je viditeľný – chlapci sa zlepšujú každým tréningom a vidím, že ich to baví čoraz viac.

Koho by si spomedzi hráčov najviac vyzdvihol?

Asi všetkých… Sme predsa jedna partia a nechcem robiť rozdiely, keďže na tréningu a zápase sa snažia všetci.

Aké máte v tíme plány do budúcna?

Plány do budúcna máme určite tie najvyššie. Minulý rok sme sa zúčastnili turnaja s názvom “Blachotrapez CUP”, kde sme o postup na finálový turnaj prehrali, avšak tento rok by sme sa tam chceli určite dostať a zmerať si sily s najlepšími.