REALIZÁCIA AUTOMATICKÉHO ZAVLAŽOVACIEHO SYSTÉMU NA FUTBALOVOM ŠTADIÓNE V NIŽNEJ VĎAKA PROJEKTU SFZ „EURÁ Z EURA“

„EURÁ z EURA“ je nový projekt Slovenského futbalového zväzu (SFZ), ktorý má slúžiť na zlepšenie úrovne športovej infraštruktúry amatérskeho futbalu. Finančné prostriedky, ktoré boli získané za postup našej reprezentácie na „EURO 2020“, sa rozdelili na tri časti. Tretina slúži pre hráčov a realizačný tím, druhá tretina na náklady spojené s finálovým turnajom „EURO 2020“ a tretia tretina je investíciou do rozvoja slovenského futbalu. A práve z tretej tretiny odmeny je financovaný projekt „EURÁ z EURA“.

O podporu sa mohli uchádzať napr. amatérske futbalové kluby, obce, ale aj iné subjekty, ktoré majú futbalovú infraštruktúru. Medzi úspešnými žiadateľmi bol aj náš klub FK Nižná. Realizácia bola vykonaná v mesiaci júl 2022 a v tom istom mesiaci bol automatický zavlažovací systém spustený do prevádzky. Jedná sa o moderný systém, kde je na hracej ploche umiestnených 24 samostatne riadených zavlažovacích trysiek, ktoré zabezpečujú pravidelné zalievanie na hlavnej hracej ploche. Súčasťou zavlažovania je aj dažďový senzor, ktorý umožňuje zastaviť zavlažovanie pri dosiahnutí určitých hodnôt zrážok.

Ďakujeme SFZ za podporu FK Nižná. Pre klub to znamená dôležitý krok v rámci zvýšenia starostlivosti o hraciu plochu.