POMÔŽTE NÁM ZASTAVIŤ NARASTAJÚCI VANDALIZMUS

V sobotu, 17.09.2022, nás okrem zápasov našej futbalovej akadémie čakala aj ďalšia brigáda, ktorú sme zorganizovali vo svojom voľnom čase. To, čo nás však čakalo pri pohľade na tribúnu, ktorá je určená predovšetkým na sledovanie zápasov či tréningov, bolo na zaplakanie. Polámané a popísané sedačky, posprejovaná zadná časť tribúny spolu s reklamnou plochou.

Už dlhšiu dobu slúži štadión nielen športovcom, ale, žiaľ, aj skupinám mladých vandalov, ktorí pravidelne ničia obecný majetok tým, že využívajú bez povolenia a ohlásenia posedenie na štadióne, kde organizujú svoje opilecké párty plné neporiadku, pohodených zostatkov skla, marihuany a psychotropných látok. Výsledkom sú aj rozkopnuté dvere na WC a desivý pohľad na zničené steny. Po poslednej skúsenosti sme si povedali – „MLÁDEŽ, STAČILO!!!“ Štadión má slúžiť športovcom, rodinám a deťom, ktorí zmysluplne trávia svoj voľný čas. ŠTADIÓN NIE JE SMETISKO!!!

Podnikli sme hneď aj konkrétne kroky. V sobotu bola na miesto privolaná policajná hliadka. Spoločne sme si prezreli najmä poškodené časti tribúny, popísané reklamné plochy a sedačky, medzi ktorými sa našli aj polámané sedačky. Dnes, v pondelok 19.09.2022, bolo podané trestné oznámenie vo veci prečinu poškodzovania cudzej veci. K tomuto primitívnemu incidentu, ktorým bola spôsobená škoda obci Nižná, potrebujeme pomoc Vás všetkých, aby sa nám podarilo odhaliť a potrestať páchateľov. Mená niektorých páchateľov už poznáme aj s ich totožnosťou. Postupne zhromažďujeme všetky dostupné kamerové záznamy. Akékoľvek informácie ohľadom podozrivých osôb, ktoré pravidelne ničia obecný majetok na štadióne a v jeho okolí, nám môžete poskytnúť vo futbalovom klube na tel. číslo: 0902 702 640 alebo na e-mail: andrej.brcak@fknizna.sk. Vopred ĎAKUJEME!

Taktiež prosíme všetkých, ktorí pravidelne navštevujú štadión, aby sa k verejnému priestoru správali zodpovedne!