Kategória U13 zatiaľ funguje ako hodinky. Tréner Jaroslav Hradský nám prezradil tajomstvo úspechu.

Pán tréner, Tvojmu tímu patrí po 11 odohraných zápasoch 1. priečka v tabuľke. Ako by si na úvod zhodnotil jesennú časť?

Sezónu hodnotím veľmi dobre, a nie preto, že sme na prvom mieste, ale hlavne preto, že v mužstve vládne veľmi dobrá atmosféra, chlapci sa chcú učiť a trénovať, a toto je to najdôležitejšie v našej práci.

Aké boli očakávania a ciele pred štartom sezóny vo Vašej kategórii?

Naše ciele boli najvyššie, nebudem sa tým tajiť, predsa poznám tých chlapcov už dlhšie a vedel som čo dokážu a na čom treba pracovať. Hlavne sa ľahko pracuje, keď vám príde na tréning v priemere 15-16 chlapcov z 19.

Odohrali ste v lige zatiaľ 10 zápasov, v ktorých ste získali 25 bodov. Panuje s priebežným umiestnením spokojnosť, alebo sa na to pozeráš viac cez prevedené výkony?

Áno zatiaľ som spokojný s umiestnením aj keď sme mohli mať o 2 body viac, ale ako som povedal, nepozerám na tabuľku, zaujímajú ma výkony, a tak ako individuálne, tak aj tímové. A keď nám funguje toto, prichádzajú výsledky.

S ktorým zápasom si najviac spokojný a dávaš ho svojim zverencom za príklad?

Zápas, ktorý sme hrali v Brezovici. Tam sme na ťažkom teréne a netechnickom zápase zdolali po bojovnom výkone domácu Brezovicu 4:2.

Čo vnímaš ako pozitíva, a čo naopak, za negatíva jesennej časti?

Negatíva nehľadám. Za pozitíva samozrejme považujem chuť hráčov, chuť trénerov, chuť vedenia a celkovej pomoci voči nám trénerom od vedenia a od ľudí, ktorí nám pomáhajú žiť si svoj sen a vychovávať z mladých detí silných a bojovných ľudí. Za to im aj touto cestou ďakujem.

Aké sú plány kategórie U13 na prelome rokov 2022 a 2023? Kedy začínate novú prípravu a na čo sa v nej zameriate?

Naše plány sú pokračovať v tom, čo sme si stanovili na začiatku sezóny a držať sa ich, pretože si myslím, že naša koncepcia je nastavená správnym smerom. Novú prípravu začíname 11.1. 2023 v trojfázových tréningoch.

Aký je cieľ tímu pred jarnou časťou?

Ciele sa nám nemenia. Sú najvyššie.