NA VYHLASOVANÍ NAJÚSPEŠNEJŠÍCH ŠPORTOVCOV ROKA NIŽNEJ 2022 NECHÝBALI ANI HRÁČI FK NIŽNÁ + FOTOGALÉRIA

Piatok 27.01.2023 patril od 18:00 vyhlasovaniu najúspešnejších športovcov za rok 2022 v Nižnej. Slávnostné podujatie organizované pod záštitou obce Nižná, Komisie športu a Komisie kultúry pri Obecnom zastupiteľstve Nižná zaplnilo kinosálu športovcami, ktorí čakali na svoje ocenenia. Medzi najúspešnejšími vyhlásenými boli aj futbaloví jednotlivci FK Nižná z kategórií U7, U9, U11, U13, U15 a mužov. Nominovaní boli vybratí trénermi jednotlivých kategórií. Teší nás, že hráči dostali ocenenia za ich svedomitú prácu a sú motiváciou pre ostatných rovesníkov. Všetkým ďakujeme za vzornú reprezentáciu FK Nižná, prajeme im veľa športových úspechov v ďalšej kariére a nech sa im splnia všetky športové sny.

Nominovaní v jednotlivých kategóriách za FK Nižná:

Kategória prípravka U7 – Oliver Manťo:
Vyčnieva dôslednosťou a je cieľavedomý. Hráč s 99%-nou účasťou na tréningoch sa radí k výrazným osobnostiam v tejto kategórii. Je stále dobre naladený a usmiaty.

Kategória prípravka U9 – Tomáš Nemček:
Mladý talentovaný futbalista, ktorý prevyšuje aj starších spoluhráčov a je radosť sledovať ako rýchlo napreduje. Najlepší strelec v družstve, z ktorého majú strach súperovi obrancovia. Aj vďaka jeho gólom zimuje kategória U9 na prvom mieste.

Kategória prípravka U11 – Damián Majer:
Strelec desiatich gólov. Nechýba na žiadnom tréningu a vo voľnom čase ho takmer každý deň stretnete na ihrisku s loptou. Je pracovitý, s chuťou neustále sa zlepšovať. Vyniká hlavne svojou technikou, vďaka ktorej sa stal kapitánom družstva.

Kategória mladší žiaci U13 – Benjamín Vasek:
V klube pôsobí ako defenzívny hráč. Jeho prístup k tréningom a zápasom bol takmer 100%-ný. Vie strieľať góly, a taktiež aj zabraňovať gólom súpera. Patrí medzi piliere družstva a aj vďaka nemu zimuje U13 na prvom mieste. Tréner spolu s asistentom mu prajú veľa ďalších futbalových úspechov vo vyšších kategóriách.

Kategória starší žiaci U15 – Fabien Beráts:
Kapitán družstva, ktorý si právom zaslúžil titul najlepšieho futbalistu za rok 2022 v kategórii U15. Pracuje na sebe svedomito, poctivo sa zúčastňuje na tréningoch a čo je chvályhodné, trénuje aj individuálne. Ako kapitán družstva dáva pre spoluhráčov veľmi dobrý príklad svojou skromnosťou, úslužnosťou. Aj napriek nepriaznivému stavu výsledku vždy povzbudí družstvo a snaží sa hrať do poslednej minúty zápasu. Dúfajme, že bude na sebe naďalej
húževnato pracovať a toto ocenenie ho neuspokojí, ale ešte viac naštartuje k lepším výkonom.

Kategória muži – Tomáš Zboroň:
Odchovanec nižnianskeho futbalu, ktorý pôsobil aj v MŠK Námestovo, či ŠK Tvrdošín. Je dlhoročnou oporou mužstva. Nastupuje na poste obrancu, ale aj v strede poľa. Patrí k hráčom, ktorí si vzorne plnia tréningové povinnosti a je príkladom pre ostatných.