BLACHOTRAPEZ CUP OTVORIL SVOJE BRÁNY AJ V ROKU 2023 NA CELOM SLOVENSKU + FOTOGALÉRIA Z FINÁLE

Po minuloročnom výbornom ohlase zúčastnených tímov, ale aj ostatných účastníkov podujatia, sme dostali možnosť usporiadať v Nižnej tretí rok po sebe okrem regionálneho kola aj celoštátne finále futbalového turnaja s názvom Blachotrapez Cup (futbalový turnaj detí do 10 rokov). Veľké poďakovanie pritom patrí v prvom rade spoločnosti Blachotrapez.

Už ste niekedy zažili ten pocit, keď sa Vám podarilo pomôcť niekomu úplne nezištne? Aj také je poslanie projektu CHCEMEPOMAHAT. Spoločnosť Blachotrapez organizuje v rámci tohto projektu jedinečné futbalové turnaje detí do 10 rokov, a to nielen u nás, ale aj v Českej republike. V nich dáva možnosť deťom hlavne z dedín a malých miest užiť si futbalovú radosť naplno, a to všetko úplne zadarmo – stačí len prísť.

Krásny futbalový turnaj s bohatým sprievodným programom oživil leto aj tohto roku. Aj keď hranie futbalu nebolo nevyhnutné, prežiť deň plný radosti a zábavy bolo pre všetkých návštevníkov jednoducho neodolateľné. Turnaj sa stal skutočnou rodinnou udalosťou, kde sa stretli deti, rodičia, rodiny a priatelia. Atrakcie a súťaže boli pripravené s cieľom uspokojiť všetky vekové kategórie. Počas celého dňa bol pre deti pripravený obrovský nafukovací hrad, kde sa mohli vyšantiť a stráviť chvíle plné radosti. Na tvár si mohli nechať namaľovať krásne farebné motívy, zatiaľ čo dospelí oddychovali pri kávičke alebo inom občerstvení. Kto by odolal sladkému pokušeniu v podobe cukrovej vaty? Každý z návštevníkov si mohol otestovať aj svoju zručnosť pri presnosti strely na bránu alebo si zasúťažiť o najrýchlejšiu strelu. Pre futbalových nadšencov nechýbal ani stánok s futbalovými suvenírmi.

Kluby museli absolvovať eliminačné súboje v regionálnych kolách Blachotrapez Cup, aby si vybojovali cenný postup do celoslovenského finále. Oplatilo sa bojovať, pretože vo finále na víťazné tímy čakali nielen futbalové dresy, ale aj rôzne športové futbalové vybavenie pre ďalší rozvoj futbalových talentov. Regionálne kolá boli plné vzrušenia, keď sa 16 tímov v každej oblasti odvážne stretlo a bojovalo o výsadu postupu do veľkého finále. Výsledky v každom z turnajov boli nesmierne vyrovnané až do samotného záveru. Nakoniec si 5 najlepších tímov z každého regionálneho kola vybojovalo postup do finálového turnaja.

Na západe si z kvalifikačných súbojov účasť do finále vybojovali tímy: Prievidza, Nedožery-Brezany, Chynorany, Sebedražie a Lehota pod Vtáčnikom. Severný región vo finále reprezentovali tímy: Nižná, Dlhá nad Oravou, Oravská Polhora, Zuberec a Námestovo. Východnú časť Slovenska zastúpili tímy z Lipian, Záhradného, Čirča, Širokého a Pečovskej Novej Vsi. Minuloročný víťaz Tvrdošín mal zabezpečený automatický postup do finále.

Napokon sa všetky tímy stretli v grandióznom finálovom turnaji, ktoré sa konalo v Gabion aréne – Futbalového štadióna SNP v Nižnej. Napätie bolo veľké, pretože sa stretli deti zoči- voči rovesníkom, proti ktorým ešte nikdy nehrali. A veruže, o postupujúcich zo základných skupín do play-off sa rozhodovalo do posledných sekúnd záverečných stretnutí. Dominanciu predvádzali chlapci a dievčatá z tímu Prievidze, ktorí sa v záverečnom finálovom zápase o titul šampióna Blachotrapez Cup 2023 stretli s tímom Lipany. Nakoniec sa víťazom stal tím Prievidza, ktorý si odniesol titul turnajového víťaza a aj nádherný putovný pohár. Stupeň víťazov doplnil tím chlapcov a dievčat z obce Čirč.

Konečné umiestnenie vo FINÁLE Nižná – 01.07.2023 bolo nasledovné:

1. FC Baník Prievidza
  2. ŠK Odeva Lipany
  3. TJ Družstevník Čirč
  4. TJ Roháče Zuberec
  5. ŠK Tvrdošín
  6. MŠK Námestovo
  7. TJ Slovan Pečovská Nová Ves
  8. FK Nižná
  9. OŠK Oravská Polhora
  10. TJ Družstevník Dlhá nad Oravou
  11. ŠK Záhradné
  12. TJ Družstevník Horná Nitra Nedožery-Brezany
  13. OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom
  14. OŠK Chynorany
  15. TJ Baník Sebedražie
  16. FK Široké

Napriek tomu, že sa medzi tímami vytvorila neodmysliteľná súťaživosť, nad turnajom sa vznášala atmosféra priateľstva a športového ducha fair-play. Všetci účastníci odchádzali z turnaja s úsmevom na tvári a mnohí aj s vyjadrením, že na tak kvalitnom a perfektne zorganizovanom turnaji ešte nikdy v živote neboli. Veríme, že o rok nás opäť čaká úžasný zážitok, ktorý nám prinesie radostné chvíle a nezabudnuteľné zážitky na futbalovom ihrisku. Snáď sa opäť stretneme o rok, aby sme sa spoločne zúčastnili ďalšieho skvelého turnaja od spoločnosti Blachotrapez. A do tej doby si môžeme všetci uchovávať skvelé spomienky na tento rok a tešiť sa na ďalší skvelý Blachotrapez Cup!

FOTOGALÉRIA